Kvapův příběh

KVAP – je to jméno psa…byl pátek 19.7.2013 a na svět vykouklo na Vysočině v rodině  Suchých hodně černých štěňátek.

Kvapův příběh

Jak postupně rostla, objevovala svět a pak nastal ten den, kdy si měl Michal Ženíšek jednoho vybrat. Určitě znáte ten pocit….tak který bude ten nejlepší, který bude přesně takový, jakého si přejete….. KVAP Michala  zaujal  hned na první pohled, nebo spíš na první běh….okolo louky, kde venčili štěňata zrovna projíždělo auto a jeden černý pes se otočil a za autem se rozběhl, prostě to auto  chtěl doběhnout……bylo jasno…"toho chci" pronesl Michal a od toho dne píše Kvap svůj příběh. Již od malička byl vyjímečný, hodné štěně, ale velice akční a nadšené do jakékoliv práce. Když se začalo trénovat v zápřahu, bylo více než jasné, že tento pes prostě bude dooost dobrej.

V prvních závodních letech předváděl skvělé výkony, ale od roku 2016 neexistoval závod  - domácí nebo zahraniční – ze kterého by nedovezl medaili. Norský Savalen, Nové Město na Moravě, Thetford - Anglie, Halliburton - Kanada, Polsko, Itálie, Nybro ve Švédsku, Francie, další  Nybro, Asarna…..Kvap se postupně stal mistrem Evropy, mistrem Světa, vicemistrem i bronzovým na dalších a dalších ME a MS, závodil na koloběžce, v canicrossu, na lyžích nebo na saních a to oprávněně na pozici leadera.  Na první pohled byste tohle všechno do Kvapa možná neřekli….neprojevuje se typickým štěkáním a blázněním před startem, snad jsem si několikrát říkala, jestli vůbec odstartuje, když Vám na startu na rameno položí hlavu a kouká Vám do očí. Stačí však odpočítat 3-2-1 a je pryč….

Ani Kvapovi se však nevyhnuly trable…na  podzim 2018 před polským mistrovstvím světa ošklivě uklouznul na mokré trávě a poranil si stehenní sval, nějakou dobu to vypadalo, že to do Polska bude dobré, ale po několika dnech bylo více než jasné, že tuhle akci si budeme muset nechat ujít…Následovala návštěva lékaře, ortopeda. Sval byl tak závažně poraněn, že řešením byla jedině operace, ale dle lékaře s nejistou prognózou…rozhodli jsme se neoperovat a jít konzervativní cestou. Nastaly měsíce absolutního klidového režimu, bez tréninku, vycházky jen na vodítku….nikdy bych nevěřila, jak může psovi, který je zvyklý na denní pohyb a trénink, vlézt na mozek to, že nemůže nic dělat.

Začali jsme docházet na fyzioterapii, věnovali jsme se kompenzačnímu cvičení, posilování především kosterního svalstva, plavání.  Po několika měsících na kontrole bylo zjevné zlepšení, ruptura ve svalu se zmenšovala, ale na svalu zůstala jizva a dle sdělení lékaře jsme se měli smířit s tím, že noha již nikdy nebude fungovat jak má a sval je funkční sotva z poloviny, rychleji se unaví, hůře prokrvuje…..hůře regeneruje. I tak jsme se vrhli do tréninku, ale cíl v sezóně 2019 jasný nebyl….na konci léta jsme se rozhodli, že s námi Kvap pojede v říjnu do Švédska na MS a bude závodit na koloběžce….do počtu, jen tak pro účast, chtěli jsme zkusit, jestli to ta noha vydrží. Michal rozhodl, že budu startovat já, protože jsem lehčí a bude to pro Kvapa menší zátěž.

Do dneška s bušícím srdcem vidím tuhle jízdu před očima, zlatou jízdu jednoho černého psa, který si domů vezl tu nejcennější  medaili z mistrovství světa….Kvap se stal Mistrem světa…a více než dříve nám bylo jasné, že tento pes má obrovský závodní srdce

První věc, která mne na psech zaujme, jsou oči, ty jeho jsou lesklý a hluboký, mají mandlovou barvu, vidíte skrze ně až do psí duše. Pro každého je jeho vlastní pes jedinečný, něčím vyjímečný, člen rodiny, leader ve smečce anebo kamarád pro děti či atlet na závody. Ale tyhle hluboký oči prostě musíte vidět…

Věnovali jsme jeho jménu značku pro všechny naše produkty….KVAP byl pro nás inspirací...

 

Kvapův příběh

KVAP – je to jméno psa…byl pátek 19.7.2013 a na svět vykouklo na Vysočině v rodině  Suchých hodně černých štěňátek.

Jak vznikal náš produkt

Jsme závodníci ve sportu psích spřežení, již přes dvacet let soutěžíme na závodech lokálních, ale i na mezinárodní scéně. 

Kontakt

Většinou nás najdete na závodech, na tréninku, v lese, na sněhu, na koloběžce, na lyžích. 

Zeptejte se!